F
Fundacja Grupy Unibep Unitalent
Działalność Unitalentu z roku na rok się rozszerza.

Fundacja Grupy Unibep Unitalent

Nie tylko święci garnki lepią i Zamień pomysł na biznes to tytuły dwóch projektów, którymi Fundacja Grupy Unibep Unitalent zainaugurowała działalność na początku 2018 roku, zaledwie sześć miesięcy po tym, jak została powołana do życia. Pierwsza z tych cyklicznych inicjatyw skierowana była i jest do młodzieży szkól średnich Bielska Podlaskiego, a druga – do studentów białostockich uczelni.

Obie mają wspólny cel: kreowanie wśród młodych ludzi postaw sprzyjających przedsiębiorczości, rozwijanie i wspieranie ich biznesowych talentów przez wsparcie mentorskie oraz finansowe ich pomysłów mających potencjał komercjalizacji. Wyróżniającą cechą działań fundacji jest przekazywanie wiedzy wynikającej z doświadczeń i praktyki życia zawodowego pracowników Grupy Unibep lub odnoszących sukcesy przedsiębiorców z regionu.

Działalność Unitalentu z roku na rok się rozszerza. Fundacja przyjęła program wsparcia talentów oraz inicjuje niezwykle ciekawe i inspirujące dla młodych ludzi spotkania. Takim było na przykład spotkanie z Jaśkiem Melą – podróżnikiem i działaczem społecznym, który twardym charakterem i pracą pokonał wiele życiowych raf wynikających z jego niepełnosprawności; albo spotkanie w Bielsku Podlaskim z Prawdziwym Mikołajem z Rovaniemi połączone z paradą dzieci ze szkół i przedszkoli miasta. Co ważne, każda placówka oświatowa, chcąc wziąć udział w paradzie, musiała napisać prosty biznes plan, a fundacja wsparła finansowo każdy z projektów.

Unitalent pomaga także lokalnym organizacjom pożytku publicznego, które na co dzień zajmują się kreatywną młodzieżą z Bielska Podlaskiego i okolic.

Unihouse zajmuje się produkcją domów modułowych od 2004 roku. To tutaj pięć lat później miało miejsce otwarcie fabryki, w której pod dachem są montowane moduły, które następnie trafiają na plac budowy i które odpowiednio dopasowane tworzą duże budynki.

W roku 2018 do użytku została przekazana nowa hala produkcyjna o pow. 8 tysięcy mkw. Dziś Unihouse SA dysponuje halami produkcyjnymi o powierzchni 19 tysięcy mkw. i rocznie może wykonać ok. 2 tysięcy drewnianych, powtarzalnych modułów mieszkalnych. Obecnie w Unihouse SA pracuje blisko 600 osób.

Fabryka Domów Modułowych Unihouse w Bielsku Podlaskim jest już gotowa, by konstruować i budować budynki pasywne oraz zeroenergetyczne – spełniające wyśrubowane normy pod względem zużycia energii.

Dalej
Grupa Unibep