Unibep
Wspólnota zasad i celów

Wiedza, pasja, zaufanie

Wartości…

Czy ktoś naprawdę w nie wierzy w biznesie? Czy są tylko „mydleniem oczu” w rozgrywce o dobrego pracownika, elementami kampanii medialnych, zapisem w prezentacjach firmy?

To oczywiste, że biznes buduje się po to, aby przynosił zysk – bez tego nie ma przecież poczucia stabilizacji i przyszłości firmy, w tym wszystkich pracowników i właścicieli. Ale my wiemy, że sukcesu przedsiębiorstwa nie kreuje się tylko w oparciu o relację między przychodem i kosztem. Wierzymy w moc wartości.

Przywiązujemy ogromną wagę zarówno do tego, aby nasi pracownicy czerpali przyjemność i satysfakcję z wykonywanej, godziwie wynagradzanej pracy, jak i do klarowności zasad ich awansu czy też stwarzania członkom naszej załogi realnej możliwości rozwoju. W kraju, jak i za granicą.

I widzimy, jak to wyzwala w ludziach inicjatywę, pomysły czy po prostu wpływa na atmosferę w pracy, ale też i na stabilność zatrudnienia.

Oczywiście, tak jak w życiu, nie wszystko nam się udaje, nie zawsze jest tak pięknie… Ale robimy wszystko, aby fundamentalne znaczenie miały dla naszych pracowników uczciwość i rzetelność w kontaktach z partnerami biznesowymi, dbałość o środowisko, w którym żyjemy czy poszanowanie praw każdego człowieka. Wspólnie też dbamy o podnoszenie jakości i nowoczesności oferowanych przez Grupę Unibep rozwiązań opartych na wiedzy.

I już nie raz dostrzegliśmy, że nasza etyka biznesu otwiera przed nami szanse na wieloletnią współpracę z naszymi partnerami.

Jesteśmy absolutnie przekonani, że Polacy to niezwykle kreatywni i przedsiębiorczy ludzie, ale w naszej firmie ważna jest jeszcze jedna cecha niezbędna, żeby dziś konkurować z najlepszymi: to umiejętność pracy w zespole. Obecnie, przy ogromnej liczbie danych generowanych przez każdy z działów spółek Grupy Unibep bardzo łatwo stworzyć tzw. silosy pracujące na własne wyniki i oceny.

A przecież wiemy, że tylko jako jeden wspólnie i płynnie działający organizm, świadomi wagi umiejętności każdego z naszych ludzi, każdej ekipy specjalistów, będziemy w stanie utrzymać naszą firmę wśród liderów branży i otwierać przed nią nowe perspektywy. I do tego dążymy.

Mówimy też naszym pracownikom: „Zobacz, jesteś bardzo ważną częścią tej organizacji; odpowiadasz za nią, jesteś jej ambasadorem i jednocześnie gwarancją jakości”

Chcemy, żeby nazwa naszej firmy była dla naszych partnerów synonimem najwyższych standardów, a dla naszej załogi powodem do dumy – takiej prawdziwej, wyrażanej w sytuacjach, gdy… nie słucha ich przełożony.

Wiedza, pasja, zaufanie. To filary, na których budujemy naszą kulturę organizacyjną. To trzon tożsamości Unibepu. Nic odkrywczego, prawda? To „tylko” to, czego oczekujemy od nas samych, od pracowników i partnerów biznesowych – przyzwoitości i szacunku, połączonego z profesjonalizmem.

Tego można się po nas spodziewać. Zawsze.

Wiedza

Profesjonalizm
Mamy wiedzę i kompetencje, by budować coraz bardziej wymagające obiekty, by pracować coraz efektywniej we wszystkich obszarach naszej działalności. Wciąż się rozwijamy w wielu segmentach rynkowych, by być wiodącą firma na rynku polskim i znaczącą na rynku europejskim.

Jakość
Jesteśmy grupa firm, w których liczy się wysoka jakość pracy, zapewniana w szczególności poprzez budowanie trwałych relacji z naszymi partnerami.

Otwartość
W obecnym świecie zmiany są rzeczą naturalną i oczywistą. Zmiany traktujemy jako wyzwania, a nie jako zagrożenia. Chcemy się zmieniać na lepsze, bo tylko ciągłe doskonalenie się gwarantuje sukces i zadowolenie w pracy i w życiu osobistym. Jesteśmy otwarci na innowacje.


Pasja

Zaangażowanie
Pracujemy z pasja, która pozwala nam wciąż rozwijać się i osiągać kolejne ambitne cele. Przekraczamy kolejne granice, bo jesteśmy ambitni i twórczy.

Duma
Wiele już zrobiliśmy, jesteśmy dumni z tego, co zbudowaliśmy, ale wiemy, ze by osiągnąć sukces, potrzeba pokory, ale także odwagi oraz efektywnej pracy. Potrafimy dużo, pomimo tego każdego dnia podnosimy nasze kompetencje.

Odwaga i rozwaga
Pragniemy być coraz lepszą firmą, ale postępujemy rozważnie, eliminując zagrożenia.


Zaufanie

Zespołowość
Lubimy ze sobą być i pracować, mamy do siebie szacunek, który wyraża się w naszych codziennych działaniach. Szanujemy wszystkich, z którymi pracujemy, niezależnie od różnic kulturowych i religijnych, traktujemy wszystkich zgodnie z zasadą równości. Uważamy, że efektywne, rozumiejące się zespoły są kluczowe do osiągnięcia sukcesu.

Odpowiedzialność
Sumiennie i profesjonalnie podchodzimy do swoich zadań wobec klientów, współpracowników i pracowników. Poczynione zobowiązania są dla nas wiążące. Z entuzjazmem realizujemy wszystkie projekty. U nas obowiązują wysokie standardy etyczne.

Społeczeństwo
Traktujemy otoczenie z szacunkiem i godnością. Dostrzegamy potrzeby innych. Wspieramy kulturę, sport i osoby w potrzebie. Uczestniczymy w wielu akcjach charytatywnych i społecznych. Kreujemy przyszłość poprzez aktywną działalność w wielu obszarach życia społecznego, nakierowaną głównie na wspieranie uzdolnionych przedsiębiorczych młodych ludzi.