Ł
Łączymy różne środowiska
Firma jest otwarta na wspieranie ważnych lokalnych inicjatyw, współpracuje ze szkołami, uczelniami, stowarzyszeniami branżowymi, dzieląc się z nimi swoim doświadczeniem.

Łączymy różne środowiska

Kiedy w mieście liczącym blisko 26 tysięcy mieszkańców, ma siedzibę firma zatrudniająca prawie 1600 osób, będąca jednym z liderów swojej branży w kraju, nie jest możliwe, żeby jej oddziaływanie na otoczenie ograniczało się „tylko” do roli pracodawcy. Zwłaszcza, gdy właściciele firmy wywodzą się z tego miasta i regionu, i są tak bardzo z tego dumni, jak właśnie właściciele Grupy Unibep. Ale firma nie zapomina, że powinna wspierać lokalne społeczności wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność.

Unibep zostawia po sobie naturalne „ślady” w postaci inwestycji, które realizuje, zmieniając oblicze miast i miasteczek. Jednak to oddziaływanie sięga też głębiej. Firma jest otwarta na wspieranie ważnych lokalnych inicjatyw, współpracuje ze szkołami, uczelniami, stowarzyszeniami branżowymi, dzieląc się z nimi swoim doświadczeniem. Dotyczy to głównie Podlasia, choć coraz śmielej włącza się w inicjatywny wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność, w tym zwłaszcza w Warszawie.

Osiedle Słodowiec City, Warszawa, Polska.
Inwestor: Kaliope Sp z o.o.,
Grupa Turret Development.
Osiedle Słodowiec City, Warszawa, Polska.
Inwestor: Kaliope Sp z o.o.,
Grupa Turret Development.

Na liście instytucji wspomaganych przez Grupę Unibep są m.in.: Tur Basket Bielsk Podlaski, ZHP Hufiec Bielsk Podlaski, Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski, Miasto Bielsk Podlaski, tutejsze szkoły i przedszkola czy stowarzyszenia opiekujące się niepełnosprawnymi.

Firma wspiera finansowo remonty obiektów, dofinansowuje wydania książek i płyt lokalnych twórców, ich koncerty czy jubileusze.

Szczególne miejsce zajmują na mapie tych działań harcerze. Od 2017 roku Unibep SA jest oficjalnym patronem Bazy Żeglarskiej w Rydzewie, obiektu prowadzonego przez Komendę Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim. Co roku sztuki żeglowania uczą się tam setki dzieci i młodzieży z całego kraju, a dzięki pomocy wolontariuszy i finansów z Unibepu harcerze spędzają tam wakacje w coraz lepszych warunkach.

Dzięki determinacji spółki oraz kilku innych lokalnych firm – po latach przerwy – w Bielsku Podlaskim znów funkcjonuje budowlana szkoła zawodowa. Firma wspiera także inne szkolnictwo zawodowe w Bielsku Podlaskim i w Białymstoku, białostocką Fundację Technotalenty i działające przy Politechnice Białostockiej Stowarzyszenie „Odkrywcy Diamentów”.

Z tą uczelnią, a zwłaszcza z Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska Unibep łączą szczególne więzy:
tu kształcą się przyszłe kadry firmy, dlatego firma uczestniczy w procesie dydaktycznym politechniki, wspiera ją finansowo, włączając się w konkursy i sympozja. Kilkuletnią tradycję ma już chociażby organizowany na uczelni Unibep Day – złożony z warsztatów, wykładów, spotkań przygotowanych i prowadzonych przez pracowników Grupy Unibep po to, aby pokazać zawód inżyniera jako interesującą i pełną pasji pracę. Z drugiej zaś strony przedsiębiorstwo korzysta z wiedzy naukowców pracujących na Politechnice Białostockiej.

Wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Białostockiej Unibep od kilku lat organizuje ogólnopolski konkurs na prace dyplomowe pt. „Drewno w architekturze”.

Unidevelopment SA z kolei wsparł budowę pomnika Gen. Ścibora Rylskiego i podpisał deklarację dalszych działań na rzecz środowiska Powstańców Warszawskich. Monument został odsłonięty 2 sierpnia 2019 r. w parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu Czerniakowskim.

Ekipa z Unidevelopmentu wzięła udział w charytatywnej sztafecie biznesowej Poland Business Run – pieniądze z opłat startowych trafiły do osób z niepełnosprawnością ruchową. Deweloper z Grupy Unibep od lat promuje także działalność ekologiczną – od sadzenia lasu po pikniki na warszawskich osiedlach.

Dalej
Miliard