D
Domy modułowe
W 2018 roku do użytku została przekazana nowa hala produkcyjna o pow. 8 tysięcy mkw.

Domy modułowe

Kiedy ponad 10 lat temu Unihouse SA (poprzednia nazwa Unihouse Oddział Unibep SA), jedna ze spółek Grupy Unibep, weszła na norweski rynek, mało kto przypuszczał, że firma na stałe się tam zadomowi.

Nie było ani łatwo, ani czasem miło, zawsze nowy rynek jest wielkim wyzwaniem i jest obarczony większym ryzykiem… Ale dzięki determinacji i dobrej współpracy z lokalnymi deweloperami, wielorodzinne domy modułowe w technologii drewnianej przypadły Norwegom do gustu – Unihouse stał się największym polskim generalnym wykonawcą w krainie fiordów i oddał już do użytku ponad 2500 mieszkań, a kolejne 800 jest w fazie produkcji.

Stokkan Aktiv, Trondheim, Norwegia. Inwestor: Stokkan Nedre AS
Stokkan Aktiv, Trondheim, Norwegia. Inwestor: Stokkan Nedre AS
Osiedle Strandkanten,
Tromso, Norwegia.
Inwestor: Selvaag Bolig AS.
Osiedle Strandkanten, Tromso, Norwegia.
Inwestor: Selvaag Bolig AS.

Technologia Unihouse zdobywa także coraz większe uznanie w Szwecji – Skandynawów zawsze pociągały pomysły praktyczne, proste w zastosowaniu, a przy tym ekologiczne i atrakcyjne z ekonomicznego punktu widzenia.

Budownictwo modułowe staje się też coraz popularniejsze w Polsce. Unihouse dostarczył i wyposażył ponad 90 bungalowów, które stanęły w największym w Europie parku wodnym, który znajduje się w gminie Mszczonów, zrealizował wielorodzinne budynki mieszkalne w Bielsku Podlaskim.

Co istotne – z modułów można zbudować nie tylko budynki wielorodzinne, ale także obiekty użyteczności publicznej, m.in. hotele, akademiki, szkoły, żłobki, przedszkola, szpitale, domy seniora itp.

Osiedle Kaldnes Brygge,Tonsberg, Norwegia.
Inwestor: Kaldnes Brygge AS.
Osiedle Kaldnes Brygge,Tonsberg, Norwegia.
Inwestor: Kaldnes Brygge AS.

Unihouse zajmuje się produkcją domów modułowych od 2004 roku. To tutaj pięć lat później miało miejsce otwarcie fabryki, w której pod dachem są montowane moduły, które następnie trafiają na plac budowy i które odpowiednio dopasowane tworzą duże budynki.

W roku 2018 do użytku została przekazana nowa hala produkcyjna o pow. 8 tysięcy mkw. Dziś Unihouse SA dysponuje halami produkcyjnymi o powierzchni 19 tysięcy mkw. i rocznie może wykonać ok. 2 tysięcy drewnianych, powtarzalnych modułów mieszkalnych. Obecnie w Unihouse SA pracuje blisko 600 osób.

Fabryka Domów Modułowych Unihouse w Bielsku Podlaskim jest już gotowa, by konstruować i budować budynki pasywne oraz zeroenergetyczne – spełniające wyśrubowane normy pod względem zużycia energii.

Domy modułowe w technologii Unihouse są produktami cenionymi i zauważanymi przez rynek oraz gremia opiniotwórcze.

2017 rok

W 2017 roku zdobyły one tytuł Podlaska Marka Roku w rankingu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Dalej
Eksport