I
Integracja
Telefony. Maile. Narady. Konferencje. Zadania do wykonania. Osiągnięcia do osiągnięcia i realizacje do zrealizowania.

Integracja

Telefony. Maile. Narady. Konferencje. Zadania do wykonania. Osiągnięcia do osiągnięcia i realizacje do zrealizowania.

Terminy gonią. Ba, czasem puszczają nerwy. Tak to bywa w pracy, nawet gdy jest ona zarazem największą pasją i odpowiedzią na aspiracje zawodowe.

Przez wzgląd na zdrowie psychiczne trzeba jednak czasem spuścić z tonu. Złapać dystans. Popatrzeć na kolegów przy ognisku, a nie przy komputerze lub na placu budowy; rozpędzić niesnaski przy szklance piwa lub „wywijając” na parkiecie. Odebrać nagrodę. Posłuchać słów uznania. Ludzka rzecz. Dobrze robi.

Dlatego w Unibepie spotkania integracyjne organizowane są od zawsze.

Przyjmują różną formę i tematykę. Co roku wszyscy mają okazję wysłuchać kilku słów o głównych wydarzeniach z życia firmy, celach, do których dąży grupa, jej wynikach finansowych za rok mijający i planach na rok kolejny. Pracownicy mają też wtedy dodatkową sposobność zgłoszenia swoich uwag i sugestii dotyczących funkcjonowania firmy. Narady roczne, pikniki rodzinne, wigilie firmowe, czy uroczystości rocznicowe – liczby spotkań nie sposób policzyć. Gdzie się one odbywają? Głównie na Podlasiu i Mazowszu.

Zawsze bardzo sympatyczną i przynoszącą satysfakcję imprezą jest uroczystość zawieszenia wiechy na inwestycjach prowadzonych przez Unibep SA. A prawdziwym szlagierem firmowym są organizowane rok w rok rodzinne Majówki (czasem odbywające się w czerwcu). Wrosły już one w historię i kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa.

Wraz z rozwojem firmy postępuje także skala imprez.

Gdy w 2017 roku zaproszenie na imprezę trafiło pod adresy domowe wszystkich pracowników Unibepu, w Majątku Howieny w Pomigaczach bawiło się ponad 1300 osób!

Repertuar pomysłów integracyjnych niekiedy obejmuje także inicjatywy zupełnie innego rodzaju. Jako przykład można wskazać zaproszenie pracowników Grupy Unibep do udziału w konkursach fotograficznych z nagrodami, czy też zorganizowany po raz pierwszy w 2019 roku festyn, towarzyszący wizycie Prawdziwego Świętego Mikołaja, który przybył do Bielska ze swojej wioski Rovaniemi w Laponii. Impreza przyciągnęła blisko 200 pracowników firmy z dziećmi. Zabawa była przednia, a relacja z niej podbijała media społecznościowe.

Każda nasza impreza integracyjna wynika z jednego, podstawowego impulsu:

chcemy i lubimy ze sobą przebywać.

Dalej
Jakość