PROLOG
Zmiany, zmiany, zmiany
Wszystkim Przyjaciołom, Pracownikom oraz Partnerom Biznesowym

z pasji z pracy z Podlasia z Polski

Wszystkim Przyjaciołom, Pracownikom oraz Partnerom Biznesowym

Odwagi?

Determinacji?

Uporu?

Wyczucia rynku?

Profesjonalizmu?

Szczęścia? 

Czego trzeba, żeby firma – przekształcając się, tracąc i zyskując samodzielność

– przeszła zmiany ustrojowe, właścicielskie i przetrwała 70 lat?

Jacy ludzie? Jakie koncepcje i pomysły ją budowały i pozwoliły osiągnąć status jednego z największych graczy branży budowlanej w Polsce, w dodatku rozwijającego się w oparciu o polski kapitał?

Tym albumem odpowiadamy na te pytania. Pokazujemy sylwetki ludzi ważnych dla Unibepu i Grupy Unibep; inwestycje, które są dowodem kunsztu i rzetelności pracujących tu przez lata osób; procesy i koncepcje, wokół których rozwija się firma. I – co chyba jest najbardziej istotne – jej wartości. 

Bo ludzie i wartości to kwintesencja sukcesu bielskiego przedsiębiorstwa. Sukcesu realizowanego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, podnoszących konkurencyjność spółek Grupy Unibep na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. 

Spojrzenie wstecz i świadomość pozycji firmy dziś to powód do uzasadnionej dumy. Mocny fundament przekonania, że nietuzinkowi ludzie, kreatywne umysły, najlepsza jakość mogą wywodzić się nie tylko z wielkich ośrodków gospodarczych. Także z niewielkiego Bielska Podlaskiego, gdzie nie ma drapaczy chmur, ale nie ma też powodów do kompleksów – gdyby była taka potrzeba, ludzie Unibepu wybudowaliby każdy wieżowiec.

Miejsce Unibepu na gospodarczej mapie Polski to jeszcze jeden dowód na słuszność powiedzenia, że prowincjonalizm to stan umysłu, a nie pojęcie geograficzne. Unibep i Bielsk Podlaski są tego przykładem. Stąd także można sięgać najwyżej.
I sięgamy do chmur, ale wciąż wierzymy, że możemy być lepsi, że spełniamy wszystkie potrzeby naszych Klientów i że jesteśmy dobrym miejscem na rozwój wielu karier.

Tym wydawnictwem dziękujemy wszystkim pracownikom firmy za to, że chcieli i potrafili realizować z Unibepem marzenia. Wspólne marzenia. Dziękujemy naszym Klientom i wszystkim partnerom – indywidualnym i instytucjonalnym. A jest ich wiele tysięcy.

70-lecie Unibep SA w bardzo dobrej kondycji i z jasną wizją rozwoju jest sukcesem wszystkich: pracowników i partnerów.

Jesteśmy z tego dumni.

Dalej
Akcjonariat