Z
Zmiana, czyli Unibep 7.0
„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana” ...

Zmiana,

czyli Unibep 7.0

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana

tę ponadczasową mądrość Heraklita z Efezu biznes zaanektował jako jedną z najważniejszych reguł skutecznego działania.

Jest ona także wpisana w DNA Unibepu, czyli w łańcuch niezbywalnych wartości budujących tożsamość bielskiej firmy i wpajanych każdemu jej nowemu pracownikowi.

Przez minione 70 lat, borykając się ze zmianami i zwyciężając dzięki zmianom, Grupa Unibep wypracowała sobie pozycję największej firmy budowlanej w Polsce z wiodącym polskim kapitałem.

Airport City Sankt Petersburgz hotelem sieci Crowne Plaza,
Sankt Petersburg, Rosja.
Inwestor: Avielen AG OAO.
Airport City Sankt Petersburgz hotelem sieci Crowne Plaza,
Sankt Petersburg, Rosja.
Inwestor: Avielen AG OAO.
Dzięki otwartym głowom swoich pracowników przeszła przez zmianę ustroju gospodarczego i wkroczyła na zagraniczne rynki, rządzące się swoimi prawami.

Jej menedżerowie uczyli się reguł kierowania rosnącymi zespołami ludzi, tak aby wykorzystać ich umiejętności, a jednocześnie nie dopuścić do przeniknięcia do wewnątrz firmy bezdusznych mechanizmów działania wielkich organizacji.

Minione 70 lat było także czasem ciągłych zmian związanych z nowymi technologiami, a także koniecznością budowania konkurencyjności firmy w oparciu o nowoczesne narzędzia marketingu i sprzedaży. Wyrosła z Bielska Podlaskiego Grupa Unibep potrafi sobie radzić na rynku w Warszawie, Moskwie, Kijowie czy za kołem podbiegunowym w Norwegii, dając świadectwo biznesowego potencjału Podlasia i Polski, jak również profesjonalizmu Polaków. Choć – i to trzeba podkreślić – wcale nie jest łatwo.

Wyzwania płynące z rynku są źródłem sukcesów Unibepu, nic więc dziwnego, że firma po prostu lubi zmiany. I tak jak otoczenie gospodarcze zmienia ją, tak ona zmienia otoczenie: wprowadza w krajobraz polskich i zagranicznych miast nowoczesne, piękne wysokościowce, hotele, galerie handlowe, osiedla mieszkaniowe; realizuje obiekty przemysłowe wzbudzające podziw innowacyjnością rozwiązań, buduje drogi i węzły komunikacyjne tworzące nową jakość poruszania się po świecie.

Obchodząca jubileusz 70-lecia forma Unibep SA jest gotowa nie tylko na gospodarkę 4.0, ale też nie boi się wyzwań gospodarki 7.0. Bo czemu ma się bać? Po prostu się na nie przygotuje.

Akademiki Persaunet, Trondheim, Norwegia,
Inwestor: Persaunet Utvikling AS.
Akademiki Persaunet, Trondheim, Norwegia,
Inwestor: Persaunet Utvikling AS.
Aqua Lubin, Lubin, Polska.
Inwestor: Miasto Lublin.
Aqua Lubin, Lubin, Polska.
Inwestor: Miasto Lublin.
Dalej
Zmiany, zmiany, zmiany